Otomatik Kepenk Güvenli Mi?
Otomatik Kepenk Güvenli Mi?

Mülkünüze otomatik kepenk yaptırmak istiyorsunuz ve kafanızda şu soru vardır otomatik kepenk güvenli mi? Biz sorularınızı cevaplayalım.

Güvenlik, bu günlerde sadece oynayabileceğiniz bir şey değil. Bu, bir evi ve mülkü olan herkes tarafından uygun şekilde ele alınması gereken ciddi bir konudur. Aslında artık güvende olmadığınızı düşünmek bile kişisel güvenliğinize yönelik bir girişimdir. Artık kendi mülkünüzde güvende olmadığınızı hissettiğinizde, bununla ilgili bir şeyler yapmanın zamanı gelmiştir. Maslow’un İhtiyaçlar Heirarchy’sine göre kişisel güvenlik, insanın temel ihtiyaçlarından biridir. Hiç kimse kendi evinde veya mülkünde korkmayı hak etmez.

Günümüzde, suç oranları ve ev istilası hızla artarken, birçok insan CCTV ve alarmlardan güvenlik kepenklerine kadar daha fazla güvenlik özelliği ekleyerek evlerini daha güvenli hissettirmeye çalıştı. Eviniz nihai kalenizdir. Bu nedenle, onu kendiniz ve aileniz için en güvenli yer olacak şekilde yapmanız doğaldır.

Kepenkler, çekici olmayan veya “çirkin” olarak kötü bir üne kavuşsa da, genel estetik çekicilik son birkaç yılda daha iyi bir şekilde değişti. Her zaman kapalı kalan renkli çizgili, hacimli ve manuel öncüllerinin aksine, kepenkler mülkünüze uygun Colorbond renklerdir, bu tipik metal her yerde veya tarih hissini en aza indirgemek için çok daha küçük bir pelet kutuya ve genel profile sahiptir.

Otomatik kepenk güvenli mi?
Otomatik Kepenk Güvenli Mi?

Otomatik Kepenk Güvenli Mi?

Otomatik kepenk güvenli mi sorunuza yanıt vermeden önce şunu belirtelim. Korkutlar Kepenk, İstanbul’da ki ticari mülklere kepenk üretimi ve kurulumunda 10 yılı aşkın deneyime sahiptir. Geçmişte, okullardan süpermarketlere, eğlence merkezlerine ve tabii ki bağımsız işletmelere kadar tüm sektörlerdeki işletmelere kepenk tedarik ettik.

Panjurlar, her bina için büyük bir güvenlik sağlar, ancak farklı düzeylerde koruma sağlayabilen çeşitli seçenekler vardır. Sağlanan güvenlik seviyesi şunlara bağlıdır:

  • Kurduğunuz motor tipi
  • Yapıldığı malzeme
  • Kurulduğu binanın konumu
  • Ne kadar bakımlılar
  • Ne kadar iyi kurulmuşlar

Otomatik Kepenkler Ne Kadar Güçlüdür?

Tahmin edebileceğiniz gibi, bir kepenk sisteminin gücü iki ana faktöre bağlıdır:

  1. Yapıldığı malzeme
  2. Panjurların tasarımı

Otomatik Kepenk Malzemesi

Otomatik kepenk yapımında kullanılan, her biri kendi ideal kullanımına sahip çelik ve alüminyum olmak üzere iki ana malzeme vardır.

otomatik kepenk başlıklı sayfamızı inceleyerek otomatik kepenkler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Alüminyum, çelikten çok daha hafif ve daha yumuşaktır. Bu, alüminyumun gerçek hırsızlık önleme yerine görsel bir caydırıcı işlevi görmesi gereken panjurlar için her şeyden çok iyi olduğu anlamına gelir. Bunun bazı örnekleri, bir alışveriş merkezinde saatler sonra bir dükkan, birinci / ikinci kat penceresi veya genel bir düşük suç alanı olabilir.

Alternatif olarak, sık sık açılıp kapanacaksa alüminyum kepenk kullanabilirsiniz. Çelikten çok daha hafiftir ve bu nedenle yükseltip alçaltmak, alüminyumdan yapılmışsa motora veya kullanıcıya çok daha az yük getirecek ve böylece potansiyel olarak uzun ömürlülüğünü artıracaktır.

Ayrıca, alüminyumun ne kadar kolay şekillere dönüştürülebildiğinden, yalıtımlı kepenkler yapmak için mükemmeldir. Bu kepenkler, özel bir köpük ile doldurulmuş latalara sahiptir. Bu köpük, yüksek düzeyde yalıtıma sahiptir ve bu nedenle ısının tek cidarlı muadillerine göre çok daha iyi yönetilmesine yardımcı olur.

Öte yandan çelik, alüminyuma göre hasara karşı çok daha dayanıklıdır. Bu, işlek bir ana cadde veya suç oranı yüksek bir bölge gibi güvenliğin hayati önem taşıdığı durumlarda sıklıkla kullanıldığı anlamına gelir. Ancak güvenlik seviyesi düşünüldüğünde, dikkat gerektiren sadece çıtalar değil, kilitlerle birlikte çevredeki bileşenlerdir. Hırsızlar zayıf noktaları nasıl arayacaklarını bilirler ve eğer kılavuzlar veya konutlar kalitesizse, bundan yararlanılacaktır. Tüm panjurun yüksek kaliteli çelikten, belirgin boşluklar olmaksızın ve sorunsuz bir şekilde yapılması hayati önem taşır.

Bununla birlikte ek ağırlık gelir, ancak yine bu, daha yüksek bir güvenlik seviyesi anlamına gelir. Otomatik kepenkler manuel olarak çalıştırılacaksa bu ekstra ağırlık dikkate alınmalıdır, ancak elektrikli ise motor buna göre yükseltilir.

Otomatik Kepenk Tasarımı

Malzemenin yanı sıra, bir kepenkin tasarımı, güvenlik seviyelerinde büyük bir rol oynar. Neyse ki, onlar için uygulama olduğu kadar çok sayıda kepenk tasarımı var. Bu, muhtemelen ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulabileceğiniz anlamına gelir. Çoğunlukla bu, görünürlüğü güvenlikle dengeleme meselesidir.

Tüplü ve bağlantı kepenk gibi bir kepenk sistemi, yüksek bir görünürlük seviyesine sahiptir, bu da onları mağaza cepheleri için mükemmel kılar, ancak bu nedenle güvenlik derecesi biraz azalır. Kepenk zayıf olmasa da, satın alma ve / veya arkasındaki pencereye erişim için daha fazla alan vardır.

Panjurlar Diğer Güvenlik Ürünlerine Göre Ne Kadar Güvenlidir?

Yine, bu, belirli bir yöne işaret eden net bir ölçülebilir metrik olmadan cevaplanması zor bir sorudur. Bununla birlikte, temel istatistikleri ve zorla müdahale yöntemlerini araştırarak, yanıtımıza yön vermemize yardımcı olmak için sağduyulu davranabiliriz.

Panjurlar ve Güvenlik Kameraları

Güvenlik kameraları caydırıcıdır. Açıkçası, bir hırsızın en büyük korkusu yakalanmaktır, bu nedenle bir kameranın varlığı onları mülkünüzden uzaklaştırabilir ve onları başka birini hedef almaya yönlendirebilir. Tersine, bir hırsızın kimliğinden kaçmak için yüzünü örtmesi zor değildir. Ama bunu engellemek için de bir otomatik kepenk sistemine ihtiyacınız var.

Kepenkler Vs Hırsız Alarmı

Muhtemelen bunlar yalnızca birisi evde olduğunda etkilidir, çünkü gerçekte kaç komşu bir hırsız alarmına tepki verir? Bununla birlikte, bir hırsız birinin evde olduğundan şüphelenirse ve hırsız alarmı devreye girerse, çabalarını derhal bırakacaktır.

Otomatik Kepenk mi Çift Cam mı?

Bir hırsızın bir mülke girmesinin en yaygın yolu, kapıyı tekmelemek veya kilidi kırmaktır. Cam kırılma gürültüsü ve tırmanırken kesilme riski nedeniyle pencerelerden kaçınma eğilimindedirler. Çift camlı pencerelerden bahsederken bu düşünce süreci daha da güçlendirilebilir. Bununla birlikte, cama dokunulmadan kalması muhtemel olsa da, penceredeki herhangi bir kilit veya açıklık, hırsızların hedef alması için zayıf bir noktayı temsil eder.  

Muhtemelen önyargılıyız, ancak deneyimlerimize ve anekdotlara dayalı kanıtlara göre, basit kepenklerin veya eşdeğer bir ürünün, izinsiz girişleri önlemenin en etkili yollarından biri olduğunu gördük.

Otomatik kepenk güvenli mi sorunuzun cevabı evet bizce kaliteli malzeme ve güzel işçilik ile güvenliği sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz